حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

همه چیز در مورد یخچال فریزهای ساید بای ساید

یخچال فریزر ساید بای ساید و نکات نگهداری از آن

زمانی که برای خرید یک یخچال فریزر ساید بای ساید به بازار مراجعه می کنید، به دلیل تنوع بالا و تبلیغات بسیار حتماً باید از قبل اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید تا با توجه به نیاز و بودجه مورد نظرتان انتخاب مناسبی را داشته باشید. عواملی همچون ظرفیت مورد نیاز و قیمت ،شکل ظاهری و کارایی های متنوع این محصولات را باید مد نظر داشته باشید. در این مقاله به مواردی اشاره می کنیم که بتواند شما را تا حدی برای انتخاب یک محصول مناسب یاری نماید.  

مزایا و معایب ساید بای ساید

امروزه یخچال های ساید بای ساید طرفداران زیادی پیدا کرده اند و افراد علاقه زیادی به خرید آنها دارند ، علی رغم تمام مزایای آن ها، معایبی نیز برای یخچال های ساید بای ساید شناسایی شده است که بهتر است همه این مزایا و معایب در کنار هم و با هم بررسی شوند تا به شما در انتخاب درست کمک کند

الف – مزایا ساید بای ساید ها

 • ظرفیت ذخیره سازی مواد در درب ساید بای ساید
 • دسترسی راحت تر به مواد غذایی دورن یخچال
 • زیبایی ظاهری
 • استفاده از آب تصفیه شده به دلیل مجهز بودن به فیلتر تصفیه آب
 • تازه تر ماندن مواد غذایی به خصوص سبزیجات تازه در ساید بای ساید ها
 • مجهز به سیستم یخساز و آبسرد کن
 • مجهز به سیستم جریان چندگانه
 • مجهز به محفظه مخصوص نگهدارنده
 • مجهز بودن به انواع فیلتر ها برای گرفتن بوی بد و از بین بردن باکتری ها و انواع قارچ ها

ب – معایب ساید بای ساید ها

 ۱- حمل و نقل سخت

یخچال های ساید بای ساید، دو تکه و به هم چسبیده هستند. اگر احتمال جابه جایی شما بسیار است و مستاجر هستید، این مدل از یخچال ها نمی تواند گزینه خوبی برای شما باشد، زیرا با جابه جایی های مکرر باید ریسک های بسیاری را متحمل شوید و مطمئن باشید که با هر بار جابه جایی به قسمتی از دستگاه صدمه ای وارد می شود. در لیست مزایا و معایب ساید بای ساید این نکته مهمترین نکته به عنوان معایب دستگاه است.

۲- نبود فضای مناسب ساید در آشپزخانه

توجه به فضای داخلی منزل نیز در خرید ساید بای ساید ها بسیار مهم است. گاهی این مدل از یخچال ها حتی در کوچکترین سایز هم در آشپزخانه جا نمی شود یا اگر هم شود، جلوی برخی از کابینت ها را می گیرد. در هر صورت در لیست مزایا و معایب ساید بای ساید به این نکته نیز اشاره شده است.

۳- نیازمند تعویض فیلتر های تصفیه

مجهز بودن به فیلتر تصفیه آب به همان اندازه که مفید است، به همان اندازه هم هزینه بر است. هر ۶ ماه یکبار باید این فیلترها تعویض شوند. پس هزینه های خرید فیلتر و تعویض آن را باید در گروه هزینه های ثابت این یخچال ها قرار دهید.

۴- ظرفیت نا مناسب

در میان انواع یخچال های ساید بای ساید، مواردی وجود دارد که ظرفیت داخلی آنها کوچک است و معمولا در لیست مزایا و معایب ساید بای ساید مورد بی توجهی قرار می گیرد. توجه کنید که هنگام مهمانی ها یا با افزایش تعداد نفرات خانواده به ظرفیت بیشتری نیازمند خواهید بود.

۵- هزینه بالای تعمیر

اگر ساید بای ساید شما دچار مشکلاتی شود در کنار اینکه هزینه تعمیر بالایی دارد، هر تعمیرکاری نیز نمی تواند از عهده تعمیر آن بر آید.

مزایا و معایب یخچال فریزر ساید بای ساید

نکات کلیدی اولیه برای مراقبت از یخچال و فریزر

نگهداری و مراقبت مناسب از وسایل برقی می تواند بر طول عمر وسیله اضافه کند و در مورد انواع یخچال از جمله یخچال های ساید بای ساید نیز این امر حائز اهمیت می باشد. آشنایی با روش های نگهداری مناسب ساید بای سایدها سبب می شود که این وسیله حداکثر بازدهی را داشته باشد و علاوه بر این برای مدتی طولانی تر قابل استفاده شود. به کارگیری موارد ایمنی به شکل درست می تواند سلامت دستگاه را برای مدت زیادی حفظ کند.

 • برای اینکه فریزر بر اثر نور خورشید آسیب نبیند ، بهتر است آن را کنار پنجره قرار ندهید .
 • برای جریان یافتن هوا در پشت فریزر، باید ۲۰ سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد.
 • فریزر و یخچال باید از وسایل گرمازا مانند اجاق گاز ، بخاری و شوفاژو… دور باشند.
 • از قرار دادن وسایل تزیینی مانند گلدان و مجسمه بر روی فریزر و یخچال های ساید جدا خودداری کنید.
 • ۳ ماه یک بار و حداکثر هر ۶ ماه یک بار فریزرهای برفک زا را تمیز کنید.
 • برای کاهش صدا و جلوگیری از فشار بر موتور، باید یخچال شما تراز باشد.
 • با توجه به دمای هوا درچه فریزر را تنظیم کنید .
 • مواد غذایی مختلف را با هم در طبقات نگذارید و بهتر است موادی مانند گوشت و مرغ و ماهی را در طبقات بالا و سبزیجات را در طبقات پایین تر بگذارید .
 • مواد غذایی را که در فریزر میگذارید حتما باید نایلکس داشته باشند تا طعم و بوی مواد دیگر را به خود نگیرند.
 • بر روی مواد غذایی تاریخ درج کنید و بهتر است مواد غذایی را برای مدت طولانی نگه ندارید.
 • ظروف شیشه ای برای نگهداری مواد غذایی مانند حبوبات و خشکبار مناسب نیستند.
 • برای قرار دادن مواد غذایی درون فریزر بگذارید تا کاملا سرد شوند و هوای داخل بسته های مواد غذایی را خارج کنید .

نکات فنی برای نگهداری و تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید

۱- سیستم خنک کنندگی:

سیستم خنک کننده در مدل های بسیار قدیمی به کار می رفته است که به موتور یخچال فشار بسیار زیادی وارد می کرده است و در نتیجه بازدهی کمی هم داشتند، اما از چند سال پیش، مدل هایی با دو سیستم خنک کنندگی جداگانه با قابلیت تنظیم دما به بازار وارد شد. این مدل مصرف برق را تا حدودی بالا می برد اما کاملا مصرف بهینه دارند و باعث طول عمر بیشتر موتور می شود.

۲- فضای داخلی:

طبقات داخلی یخچال باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند تا بتوان راحت تر برحسب نیاز از آنها استفاده کرد. عرض طبقه های مدل های سه در یک معمولا بیشتر سایر مدل ها می باشد و به شما امکان این را می دهد تا ظروف مختلف را در آن جای دهید، محفظه درون شیشه هم به استفاده بهینه از فضای داخل کمک می کند.

۳- فریزر:

انتخاب گنجایش فریزر به مصرف خانواده بستگی دارد، اما فریزر هایی که در بالا و پایین بدنه قرار می گیرند جای بزرگتری دارند. بهتر است گفته شود فریزرهای بالای بدنه دسترسی سختی دارند و چون ۲ طبقه بیشتر ندارند، دسته بندی مواد غذایی در آنها سخت تر است اما فریزرهایی که در پایین بدنه قرار می گیرند گنجایش بیشتری دارند و مواد غذایی بیشتری در آنها جای می گیرد.

۴- بدنه:

قراردادن چند درب بر روی یخچال فریزر ساید بای ساید برای راحت تر شدن استفاده از آنها است و نمی توان جنبه زیبایی آن را هم ندیده گرفت. اگر تعداد جمعیت خانواده زیاد است و یا مصرف شما بیش از اندازه از یخچال می باشد بهتر است مدل هایی انتخاب شوند که بار خانگی داشته باشند تا هم از نظر هزینه ای به صرفه باشد و هم در زمان تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید هزینه و نیاز کمتری احساس شود.

۵- فن:

فن نقش مهمی در نگهداری یخچال فریزر ساید بای ساید برای خنک نگه داشتن بدنه ایفا می کند و هوای یخچال و فریزر را خنک نگه می دارد و نمی گذارد که مواد غذایی خراب بشود

۶- مصرف انرژی:

در این چند ساله بر چسب انرژی مرجع قابل اعتمادی برای کسب اطلاعات در مورد میزان مصرف انرژی محسوب می شود و به آن باید توجه کرد. تولیدکننده ها می گویند هر نسل از یخچال ها نسبت به مدل های قبلی خود چند درصد کمتر برق مصرف می کنند ولی صحت این ادعا برای خریداران چندان مشخص نمی باشد.

بهتر است بدانید که دیگر یخچالی پیدا نمی کنید که روی آن برچسب انرژی کمتر از Aخورده باشد و مصرف انرژی در یخچال ها بهینه شده است. به این ترتیب موتور دستگاه فشار کمتری را تحمل می کند و تنها زمانی که نیاز دارد به حداکثر قدرت خود می رسد و همین مورد باعث می شود نیاز کمتری به تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید داشته باشید.

در آخر فراموش نکنید

در صورت روشن شدن چراغ قرمز فریزر باید بدانید مشکلی در برق رسانی یا منبع گاز فریزر پیش آمده، برای رفع مشکل با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید . روشن شدن چراغ قرمز فریزربدین معنا است که اشکالی در برق رسانی یا منبع گاز فریزر پیش آمده که برای رفع این مشکل باید به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید .

برای این که طول عمر مناسب برای یخچال وجود داشته باشد می توان از نوسانات برقی که ممکن است در برق شهری اتفاق بیفتد و به ساید آسیب برساند جلوگیری کرد که برای این امر می توان از ترانس استفاده نمود. کنترل نوسانات موجود برق می تواند در نگهداری صحیح و عدم آسیب به دستگاه موثر واقع شود. بهتر است که فضای درونی و بیرونی ساید بای سایدها به صورت مناسب و با رعایت نکات ایمنی تمیز شوند تا آلودگی ها مانع از ادامه کار مناسب دستگاه نشود.

سارا حسامی
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X